معرفی متا تگ توضیحات (description)

متا تگ ها، فاکتورهایی در سئو هستند که به نوعی به عنوان یک راهنمای سایت یا موتور جست و جو عمل می کنند تا مسیر درست جست و جو را تشخیص دهند و یا دستوراتی را که وبمستر در نظر دارد در سایت پیاده کند را اعمال نماید. متا تگ ها انواع مختلفی دارند و در نتیجه کارایی آن ها با هم متفاوت است که معمولا از روی نام ان ها می توان تشخیص داد که برای چه منظوری راه اندازی شده اند.

 

متا تگ توضیحات یکی از انواع متا تگ ها است که به منظور ارائه توضیح درباره یک صفحه از سایت یا توضیح کلی درباره سایت به کار می روند. در این تگ شما باید یک متن خلاصه ای تهیه نمایید که به گوگل نشان دهد در آن صفحه از سایت، چه اطلاعاتی قرار گرفته است. نکته مهم این است که این متن شما توسط گوگل در زیر لینک هر یک از نتایج جست و جو توسط کاربر، نمایش داده می شود در نتیجه این متن معرف سایت یا صفحات سایت شما است لذا در نوشتن باید دقت داشت که در عین سادگی بیان، بتواند سایت شما را به درستی به کاربر معرفی کند لذا برای نگارش متا تگ توضیحات باید نکاتی را در نظر گرفت:

۱- مهمترین نکته در نوشتن تگ توضیحات این است که به قدری جذاب و مفید باشد که کاربر را به سمت خود جذب کند .

۲- قرار نیست شما در نوشتن تگ توضیحات مطالب جدیدی را لحاظ کنید بلکه در هر صفحه از سایت شما باید توضیحاتی را ارائه کنید که با مطالب آن صفحه همخوانی داشته باشد و فقط خلاصه ای از متن ان صفحه را به عنوان معرف، بیان کند.

۳- وقتی می گوییم که تگ توضیحات خلاصه ای از متن موجود در آن صفحه است یعنی تعداد کلمات داخل آن باید در حدود ۱۶۰-۱۲۰ باشد و حد نهایی آن ۱۶۰ کلمه است.

۴- توجه داشته باشید که در تگ توضیحات حتما باید کلمات کلیدی که در داخل متن قرار دارد، را لحاظ کنید زیرا در زمان جست و جو، گوگل کلمات کلیدی را تحت جست و جو قرار می دهد و اگر در تگ توضیحات شما کلمات کلیدی باشد، در نتیجه جست و جو نمایش داده می شود.

۵- نکته بسیار مهم این است که هر صفحه باید یک تگ توضیحات جداگانه داشته باشد و شما به هیچ عنوان نباید از یک توضیح در چندین صفحه استفاده کنید.
fastseo.ir

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *