الگوریتم شاهین یا الگوریتم Hawk

در بحث به روزرسانی سایت و افزایش رنکینگ آن از نظر گوگل، در مقالات قبلی بیان کرده ایم که یکی از موارد که به خوبی می تواند باعث افزایش تعداد بازدید سایت ها و در نتیجه افزایش تعداد کاربر ثابت شود، توجه به سئو محلی است. سئو محلی به شما کمک خواهد کرد که کاربران و مشتریانی که از نظر جغرافیایی به شرکت شما نزدیک تر هستند، بیشتر جذب شما شده و در نتیجه نه تنها از این طریق میزان بازدید سایت و نهایتا رتبه سایت از نظر گوگل بالا خواهد رفت بلکه میزان فروش سایت نیز افزایش پیدا می کند. به همین منظور تمام شرکت هایی که به تازگی یک سایت را برای خود طراحی نموده اند، طبق راهنمایی های یک سئوکار حرفه ای، به مسئله سئو محلی نیز بسیار اهمیت داده و اقدامات لازم در این زمنیه را در سایت خود اعمال می کنند. اما متاسفانه چندی پیش، گوگل الگوریتمی را تحت عنوان الگوریتم یا الگوریتم Possum موش کور را طراحی نمود.


الگوریتم Possum چیست

اگر بخواهیم به طور خلاصه، کارایی این الگوریتم را بیان کنیم، یکی از مهمترین اقدامات این الگوریتم، تاثیر بر سئو محلی است. این الگوریتم به این صورت عمل می کرد که پس از بررسی ها گوگل، لیستی از شرکت هایی که در یک منطقه جغرافیایی یکسان قرار گرفته اند تهیه می کند. حال این الگوریتم، شرکت های ضعیف تر را از لیست جست و جوهای گوگل حذف می کرد و این مسئله، بدترین اتفاق ممکن بود که برای افراد نوپا می توانست رخ بدهد زیرا این شرکت های تازه تاسیس در ابتدای راه معرفی خود به دنیای اطراف از طریق اینترنت، با شکست روبرو می شدند. لذا در پی این اقدام، گوگل الگوریتم شاهین یا هاک را طراحی نمود.

درباره الگوریتم شاهین چه می دانید

الگوریتم شاهین در واقع بر روی فیلترهایی تاثیر می گذارد که در نتیجه جست و جوهای محلی کاربرد دارند. در الگوریتم موش کور، لیستینگ ها با هم قیاس شده و در نتیجه لیستینگ هایی که مشابه سایر لیستنگ های از قبل رتبه بندی شده بودند حذف می شدند. با این کار، شرکت های جدید که از نظر جغرافیایی با شرکت های قدیمی یکسان هستند، شانسی برای نمایش دادن سایت خود نداشتند ولی الگوریستم شاهین، این مشکل را رفع نموده است. با روی کار آمدن الگوریتم شاهین، مشکل تشابه در موقعیت جغرافیایی شرکت ها برای رتبه بندی آن ها حل شده است ولی هنوز این مشکل برای شرکت هایی که در یک مجتمع و ساختمان تجاری قرار گرفته و آدرس و شماره پلاک مشابه دارند، وجود دارد.

منبع : fastseo.ir

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *