افزایش ترافیک سایت به کمک پینترست – قسمت سوم

با پینترست میتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. در مقالات گذشته بخش بازاریابی اینترنتی سایت نیوسئو، چند تکنیک افزایش ترافیک سایت با پینترست را مطرح کردیم و در این مقاله به ادامه آن مبحث می پردازیم.

تصویر پین های خود را به نحوی طراحی کنید که توجه کاربران را به خود جلب کند
تصاویری (گرافیک) که برای پین های خود می سازید، اگر مهم ترین فاکتور برای افرادی که محتوای شما را ریپین می کنند نباشد، یکی از مهم ترین فاکتورها است. اگر تصاویر و گرافیک پین های شما توجه کاربران را جلب نکند، به شکلی که می خواهید با کاربران خود نمی توانید ارتباط برقرار کنید.

حتی اگر محتوای تخصصی خسته کننده ای داشته باشید، چند نکته وجود دارد که می توانید با توجه به آنها تصاویر خود را جذاب تر کنید.

برای مثال، اگر عنوان پست شما “30 سایت برتر سفر کم هزینه” است، می توانید از یک تصویر آرشیوی استفاده کرده و متن خود را بر روی آن بیندازید. حتی می توانید پایین تصاویر خود از لوگو و URL سایت خود در راستای برندسازی استفاده کنید.

دستورالعمل هایی برای ساخت تصاویر پینترست

اینجا چند دستورالعمل پایه برای ساخت تصاویر بهتر مشاهده می کنید:

تصاویر عمودی و بلند، ترجیحا با اندازه 735 در 1102 پیکسل بسازید.
از تصاویر روشن و جذاب استفاده کنید.
از عنوان پست یا صفحه در تصاویرتان استفاده کنید.
از رنگ هایی استفاده کنید که در برند خود نیز از آنها استفاده می کنید.
خیلی واضح و روشن، برندسازی نکنید. برای مثال از لوگوهای بزرگ یا نام کمپانی خود استفاده نکنید.
برای هر پین، حداقل دو تصویر بسازید تا بتوانید تست کرده و تصویر بهتر را انتخاب کنید.
برای افرادی که آموزش های DIY (مخفف Do It Yourself یا خودت انجام بده) دارند، استفاده از Canva را برای ساخت تصاویرتان پیشنهاد می کنم. می توانید از قالب های آماده آن استفاده کنید. اگر برای مشتری خود تصویر می سازید، به شدت پیشنهاد می کنم یک گرافیست استخدام کرده و تصاویر جذاب و حرفه ای بسازید.

بازاریابی اینترنتی,بازاریابی پینترست,بردهای گروهی پینترست

اغلب اوقات، طراحان دو یا سه قالب برای شما می سازند تا هر زمان که می خواهید آن را ویرایش کرده و از آن استفاده کنید. کافی است تصویر جدیدی را انتخاب کنید، برای آن یک عنوان در نظر گرفته و بعد همه چیز آماده است!

توجه کنید که داشتن چند طرح گرافیکی برای هر پین به شما اجازه می دهد موثر بودن پین های خود را طی زمان بسنجید. به این ترتیب می توانید ببینید کدام طرح های گرافیکی عملکرد بهتری دارند (از طریق داشبورد Pinterest Analytics) و قالب های خود را ویرایش و اصلاح کنید.

وقتی برای پین های خود، طرح های گرافیکی تهیه کردید، می توانید آنها را به عنوان تصویر برجسته استفاده کنید یا در خود محتوا از آنها بهره بگیرید. نکته مهم این است که وقتی پین های شما به اشتراک گذاشته می شوند، با تصاویر و طرح های گرافیکی جدیدتان بالا می آیند.

به بردهای گروهی و Tailwind Tribe ها بپیوندید.
با پیوستن به بردهای گروهی و Tailwind Tribe ها درون این اپلیکیشن، می توانید دسترسی خود را به حساب های کاربری موجود در حوزه تخصصی خود افزایش دهید.

مشابه با الگوریتم های اینستاگرام که به کاربران محتوایی مرتبط با حساب هایی که دنبال می کنند نمایش می دهد، بردهای گروهی دیگر حساب های کاربری را تشویق به اشتراک گذاری محتوای خود با مخاطبین و حساب هایی می کند که آنها را دنبال می کنند.

در واقع، تعداد دنبال کننده های حساب کاربری شما بسیار کم اهمیت تر از این است که از طریق group Sharing چند نفر به طور منظم محتوای شما را می بینند.

منابع زیادی بر روی اینترنت هستند که به شما نشان می دهند چطور بردهای گروهی را تشخیص داده و به آنها بپیوندید اما سایت مورد علاقه من در این زمینه، PinGroupie یا خود Pinterest است.

تصاویر پینترست,زمان بندی پست ها در پینترست,زمان بندی پین ها

برای آن که در پینترست بردهای گروهی را پیدا کنید، باید ابتدا به برد دیگر حساب های کاربری حوزه تخصصی خود نگاهی بیاندازید. اگر مشاهده می کنید که چند برد با آن در ارتباط است، احتمالا یک برد گروهی را پیدا کرده اید. برای پیوستن به آن، بر روی description برد کلیک کرده و مطابق دستورالعمل خاص آن رفتار کنید.

شما محتوای خود را اینجا به اشتراک خواهید گذاشت و محتوای دیگر حساب های کاربری فعال در حوزه تخصصی خود را ریپین خواهید کرد.

پیوستن به Tailwind Tribes نیز پروسه مشابهی دارد و شما می توانید برای پیدا کردن آنها از گزینه “Find a Tribe” استفاده کنید. البته طبیعتا باید به سراغ گروه هایی بروید که فعال هستند و به طور روزانه پین و ریپین می کنند.

بازاریابی اینترنتی,بازاریابی پینترست,بردهای گروهی پینترست

وقتی یک Tribe پیدا می کنید، به دستورالعمل آنها در رابطه با پست گذاشتن توجه کنید چرا که برخی از آنها ممکن است از شما بخواهند هر روز تعداد مشخصی از پین ها را ریپین کنید. هرچه یک Tribe محدودیت ها و الزامات کمتری داشته باشد، بهتر است.

این بردهای گروهی در شروع برنامه ریزی پین ها با Tailwind اهمیت پیدا کرده و کاربرد دارند.

newseo.ir/internet-marketing/increase-site-traffic-with-pinterest-part3

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *