مهمترین تکنیک های سئو خارجی (قسمت اول)

در سئو سایت، هر وبمستر باید فعالیت های خود را به دو دسته تقسیم کند؛ اول فعالیت هایی که وبسمتر درون سایت خود انجام می دهد تا بتواند آن را بهینه کند همانند تولید محتوا، ایجاد صفحات داخلی و… و دسته دوم، فعالیت هایی است که فرد در ارتباط با سایت ها دیگر برای سئو سایت خود انجام می دهد. به دسته اول سئو داخلی و به دسته دوم، سئو خارجی گفته می شود.

در سئو سایت از طریق سئو خارجی، تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارد که مهمترین آن ها را بین خواهیم نمود:

۱- ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید.

  • این نکته بسیار مهم است که هر سایتی، در شبکه های اجتماعی مختلف عضو باشد زیرا یک شانس بسیار بزرگ در جذب کاربر است. درست است که برخی از شبکه ها، در رنکینگ سایت، تاثیر زیادی ندارند ولی فقط نباید به این مسئله توجه داشت بلکه مهمتر از آن، جذب کاربر است.
  • ۲- بازاریابی محتوا ، روش موثر در سئو خارجی است.

در این روش شما می توانید وارد سایت هایی شوید که از نظر کاری به سایت شما نزدیک هستند حال برای محتواهای آن ها کامنت بگذارید و در انتهای کامنت، لینک سایت خود را بنویسید. این کار باعث می شود زمانی که موتور جست و جو در حال بررسی آن سایت مورد نظر است، لینک شما را نیز ایندکس نموده و در رتبه بندی شما تاثیر دهد.

۳-فروم ها یا انجمن های مرتبط را بیابید.

  1. این که شما بتوانید در فروم ها یا انجمن های آن لاین که مرتبط با کسب و کار شما هستند، عضو شده و شروع به فعالیت نمایید، به سوالات پاسخ دهید و بتوانید نظرات تخصصی ارائه کنید، سبب می شود که افراد انجمن و کاربران شما را به عنوان فردی متخصص شناسایی نمایند و در نتیجه شما مشهور می شود پس شانس افزایش کاربر برای سایت زیاد خواهد شد.
  2. ۴- به صورت دستی در موتورهای جست و جو ثبت نام کنید.

درست است که موتورهای جست و جو می توانند سایت شما را پیدا کنند ولی این کار زمان بر خواهد بود لذا توصیه می شود که خودتان اقدام نموده و سایت را به صورت دستی در موتورهای جست و جو ثبت کنید. گاها وبمسترها گمان می کنند که ثبت شدن در موتورهای جست و جو، در سئو داخلی است ولی باید بدانند که این ثبت نام، از روش های سئو خارجی به حساب می آید.

۵- بازار یابی ویدیو انجام دهید.

ترفند دیگر در سئو خارجی این است که شما ویدیوهایی که مربوط به معرفی فعالیت ها و محصولات شما هست را در سایت هایی که مختصص اشتراک گذاری ویدیو ست بگذارید.

fastseo.ir

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *